Vaničkování

Plavat ve vodě s miminkem je možné po zaschnutí pupečníku – cca od 6.týdne po narození. Plavání přináší prohloubení důvěry a kontaktu mezi rodičem a dítětem, představuje pro dítě radostný a objevný zážitek  kontaktu s vlastním tělem ve vodním prostředí.Miminko ve vodě relaxuje i cvičí -posiluje vybrané svalové skupiny-jemnou a hrubou motoriku.Posílení břišních svalů přispívá k lepšímu trávení.Plavání pomáhá korigovat případné asymetrie v rozvoji dítěte, představuje prevenci dráždivosti.

vanickovani-vybrany-2

Navštívím Vás doma a budeme plavat ve Vaší domácí velké vaně. Vanu je potřeba před plaváním umýt a napustí se voda o teplotě 37 C. Plavání probíhá dle potřeb dítěte – trvá cca 15 – 20 min.Vhodné je plavat samostatně 3 -4 x týdně aby došlo k upevnění jistoty ve vodě u miminka v různých polohách a způsobech držení. Setkání se mnou probíhají obvykle 1 x za 2 týdny.

V rámci lekce si osvojíte :

Manipulaci s dítětem ve vodě i na podložce – vhodné a bezpečné úchopy                                                                                                                       Abecedu potápění                                                                                                    Využití pomůcek ve vodě                                                                                      Otužování                                                                                                                     Masáž vašeho miminka

V případě zájmu o návštěvu u Vás doma mě kontaktujte na tel. 731 20 98 95 nebo vyplnte přihlášku na webových stránkách, uvedte zájem o Vaničkování v kolonce Vybraný bazén a ozvu se Vám do 3 dnů telefonicky.